Főoldal Mesterkereső Telefonszámok Apróhirdetés Szolgáltatók Információk Kapcsolat

 
 

 

Kedves Olvasó!

  Mély megrendüléssel vesszük tudomásul, hogy 2013.10.17-én, 73 éves korában, otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt Páczi Sándorné (Szabó Erzsébet) Törökbálint ismert közéleti személyisége, a Törökbálinti Munkácsy Mihály Nyugdíjas Klub elnöke. 

  Páczi Sándorné több, mint tíz éve vezette a Nyugdíjas Klubot. Megalakulásának kezdetétől tagja volt a Törökbálinti Idősek Tanácsának. Vezetése alatt a Nyugdíjas Klub többször elnyerte a "Törökbálint Legaktívabb Civil Szervezete" díjat. A szervezet aktív szerepet vállalt helyi kulturális és más programok szervezésében, mint például a Törökbálinti Szüreti Felvonulás, vagy a Szent István napi kenyér szentelés, és még sorolhatnánk.

  Az idei Szüreti Felvonuláson betegsége miatt már nem volt jelen, ami nekem nagyon furcsa volt, hiszen a rendezvényen tudtam meg, hogy betegeskedik, Én 2007 óta szerkesztem ezt az újságot, de az elmúlt hat évre visszamenőleg nem emlékszem arra, hogy Erzsike valaha is hiányzott volna valamelyik rendezvényükről, állítom ezt annak fényében, hogy sok rendezvényükön vettem részt.

  Sokat dolgozott azon, hogy a szervezetet többed magával irányítsa, egyben tartsa és folyamatos tartalommal töltse meg. Így többek között minden évben megünnepelték az Idősek Világnapját, az Anyák napját, a Nők napját, mikulás ünnepséget szerveztek a gyerekeknek, havi rendszerességel  tartották összejövetelüket a Művelődési Házban. Kirándulásokat szerveztek tagjaiknak az ország különböző helyeire, és képviselték Törökbálintot más településeken.

  A Nyugdíjas Klub vezetősége Páczi Sándorné megüresedett elnöki pozíciójára 2013 -ban  tiszteletük kifejezése képpen nem jelöl elnököt. Az elnöki teendőket az általános helyettes látja el.

  Páczi Sándorné búcsúztatására 2013. november 4. -én. 15 órakor kerül sor a Törökbálinti új temetőben.

A Bálintinfo.hu kifejezi részvétét a gyászoló hozzátartozóknak és barátoknak.

/ Hopka László /

 
Ne bántsatok, ha most rossz vagyok,
Ha most kicsit halkabban élek.
Halkabban élnek a felhők is,
Meg a halottak, meg a rétek.
(...)
Nagycsöndű, komoly kísértet kísér
S hová lépek, kibú a föld alól -
Az árnyékom, mely mindenütt követ
S találkozunk is egyszer valahol.

/József Attila/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Copyright © Bálintinfo.hu